tady měl být obrázek...

Menu:

Co je nového?

Právě zpracováváme galerii a kroniku za rok 2019.

Více...

M&M reality

Více...

AutoCont

Více...

Kofola

Více...

 
Facebook

Něco navíc:


Za jak dlouho začne tábor?

Více...


Odkazy:

arrow Česká tábornická unie
arrow ČTU Šumperk
arrow LDT Kamarádi
arrow Duhové prázdniny

Více...

 

ill title Kronika


Tábor 2019

Den I – pondělí 1. 7. 2019
Tak nám tábor začal a postupně přijely všechny děti. Po tom, co se ubytovaly ve svých stanech, které budou na 14 dní jejich novým domovem, se jim představil celý táborový personál. Následně byly seznámeny s táborovým řádem a fungováním tábora celkově. Zahrála se nějaká ta seznamovací hra, aby si dítka zapamatovala jména svých nových kamarádů. Následovala hra, díky níž děti získaly své oddílové názvy. O to komplikovanější to bylo, že ještě nebyli obeznámeni s tím, kdo je v jakém oddílu a s kým.
Verča K. a Barča

Den II – úterý 2. 7. 2019
V 7:00 byl budíček. Po něm nastala klasická rozcvička, při které byli všichni unavení. Ale potom tu pro nás bylo mňamózní překvapení. Byla to snídaně, na kterou byl chleba s máslem, sýrem, šunkou a bílou kávou. Mňam! Během snídaně proběhlo bodování stanů, které bylo většinou pozitivní. Potom jsme šli hrát hru jménem Medúzy, na které když ses podíval, tak jsi zkameněl! Nás to moc bavilo. Po hře byla Haryho výborná svačinka. Měli jsme koblihu. Všichni si chodili neustále přidávat. Následovala další hra, a to bylo domino trochu jinak. Bylo to super! Potom byl oběd, to byl smažený květák s bramborami. Hary, všichni milujeme tvoji kuchyni. Následovala etapová hra, kde jsme se dozvěděli, o co půjde v celotáborové hře – najít Diův smaragdový blesk. Tato hra se hrála v lese. Po náročné hře byla opět svačinka, na kterou jsme měli banán. A zase zpátky do lesa na hru jménem Kyklopové. Po příchodu do tábora nás čekala večeře. Chleba se šunkou a sýrem nám velice chutnal. A konečně táborák!!!
Kája R. "Kakao"

Den III – středa 3. 7. 2019
Bylo úplně normální ráno na táboře – vstávání v 7 hodin a pořádně tvrdá rozcvička. Následovala ústní hygiena a pak snídaně, byla Nutella (mňam). Nikdo ale nečekal, jak moc náročný den to bude. Nafasovali jsme svačiny a pití a náš výlet mohl začít. Plahočili jsme se přes kopce, pole, mosty a louky. Nakonec jsme se, i přes blížící se kolaps některých spolutáborníků, dostali na kopec, kde nás čekala Raabova štola a také vedoucí, kteří přijeli autem :D (ale s dalšími svačinkami). S panem průvodcem a s helmami, které byly pravděpodobně používány ještě komunisty, jsme společně, vyrazili do štoly. Tam byla samá břidlice a vlhko – nečekaně. Po zajímavé prohlídce jsme vyrazili na rozhlednu, kde byl nádherný výhled na okolní krajinu. Poté jsme se přepravili na autobus a jeli do tábora. Večeře byla snědena bez jediné námitky. Byl to sice náročný den, ale stál za to.
Lucka a Verča Š.

Den IV – čtvrtek 4. 7. 2018
Vstali jsme, vyčistili jsme si zuby, měli rozcvičku a snídani. Dopoledne jsme hráli sudoku a hledali papírky na kterých byla šifra s řeckou abecedou. Poté byl oběd. Odpoledne jsme hráli hru, která měla 6 stanovišť. Měli jsme skleničky, na kterých byla ryska, po kterou jsme měli nasbírat vodu. Když bylo vody dost, každý tým nalil vodu do odměrky. Ten tým, který měl vody nejvíc, vyhrál. Na prvním stanovišti byla Kača. Tam jsme museli nabrat lžící vodu, dojít do určité vzdálenosti, vrátit se a vodu, která nám zůstala, jsme si mohli přelít do sklenice. Druhé stanoviště byla Hanča a Adam. Tam byly pověšené balónky. Jeden se postavil pod balónek, dal si sklenici na hlavu a druhý musel bodnout do balónku a trefit se, aby voda letěla do sklenice. Na třetím stanovišti byla Pavouk. Ždímali jsme šátek a museli jsme co nejvíc vyždímat do sklenice. Čtvrté stanoviště – Keča. Museli jsme se stříkačkou trefit do lavoru. Měli jsme na to 10 pokusů. Tu vodu, se kterou jsme se trefili do lavoru, jsme si mohli přelít do skleničky. Na pátém stanovišti byla Vendy. Měli jsme limit 15 s, za který jsme měli nabrat z kyblíku čajovou lžičkou co nejvíce vody. Šesté stanoviště byl Lukáš. Museli jsme přes brčko vcucnout co nejvíc vody a dát ji do sklenice, ale háček byl v tom, že voda byla extrémně slaná. Po hře jsme měli večeři. Tento den byl úžasný.
Natka

Den V – pátek 5. 7. 2019
Dne 5.7. 2019 jsme měli budíček v 7:00, jako každý den. Po budíčku následovala rozcvička. 3 kolečka kolem stanů a pak protáhnutí. Poté byl nástup na vyčištění zubů. Poté byl prostor na to, abychom si mohli uklidit stan, učesat se atd. Potom zazvonil Hary na zvonek my měli nástup s ručníkem, abychom si mohli umýt ruce. Po umytí rukou jsme si všichni zanesli ručník do stanu a šli jsme na snídani, na kterou jsme měli chleba s máslem a medem. Bylo to moc dobré. Po snídani následoval slavnostní nástup. To znamená, že si oblékneme táborová trika a šátky. Na slavnostním nástupu jsme dávali body vedoucím a oni nám. Po skončení nástupu jsme si měli převléct trička a sundat šátky. Po chvilce pauzy jsme si vzali škrabku a šli jsme škrábat brambory. Soutěžilo se na čas a kvalitu. Protože byl den, zaměřený na hrdinu Herkula, první hra, kterou jsme hráli, byla o jeho 12 úkolech. Pak jsme si šli umýt ruce a měli jsme svačinu. Na ni byl banán. Po svačině jsme museli zabít nemejského lva a střelit kerynejskou laň – tak, jako Herkules. Obě dvě hry byly náročné, ale zábavné. Poté následoval oběd. Bylo kuře a brambory. Pak byl odpolední klid. Po něm jsme si šli umýt ruce a následovala odpolední svačina, na kterou byla přesnídávka. Ta byla moc dobrá. Následovala hra Boj o míč. Hrálo se zase v týmech tak, že se dva oddíly spojily. Potom následovala večeře. Na večeři bylo rizoto. Poté jsme měli chvilku volna a po ní nám vedoucí promítali na plátně pohádku. Byl to kreslený Herkules. Po skončení jsme si vyčistili zuby a šli spát. Byl to super den.
Terka S.