tady měl být obrázek...

Menu:

Co je nového?

Kapacita tábora 2021:
0/30

Více...

Zenova

Více...

AutoCont

Více...

Kofola

Více...

 
Facebook

Něco navíc:


Za jak dlouho začne tábor?

Více...


Odkazy:

arrow Česká tábornická unie
arrow ČTU Šumperk
arrow LDT Kamarádi
arrow Duhové prázdniny

Více...

 

ill title Kronika


Tábor 2020

Den I – neděle 5. 7. 2020
Přijeli jsme na tábor. Na louce i v táboře jsme hledali lístky a navštívili jsme Wraithy, kteří nás chtěli zabít, ale Iwrin nás ochránil. Tentýž večer jsme měli táborák.
Sára, Markétka, Barča

Den II – pondělí 6. 7. 2020
Pondělní ráno začalo rozcvičkou. Vedl ji Kid, takže jsme se váleli na zemi. K snídani jsme měli „Chleba s Kikinou“ (chleba s medem.) Dopoledne jsme se prostřednictvím her seznamovali s ostatními dětmi a vedoucími. O obědy, které jsou syté a většinou nám všem chutnají, se stará několikačlenná kuchyň. Po dobrém jídle nás čekal „odpolední klid“. Toho si my starší vážíme, páč můžeme ležet. Menší mohou dělat různé klidové aktivity. Po odpoledním klidu následoval odpolední program.
Elfka, Richie

Den III – úterý 7. 7. 2020
„Písk! Budíček a příprava na ranní rozcvičku,“ houkl Iwrin. Oblékli jsme se a vyrazili jsme. S plným břichem, které nám zajistila dobrá snídaně, jsme se vydali na bodování úklidu stanů, protože nám hrozil „letecký den“ (vyházení věcí ze stanu). Nesmí chybět ani nesmírně zábavné škrábání brambor. Následně jsme se rozdělovali do tří oddílů: černého, žlutého a modrého. Rutina programu a jídla uběhla jako voda a my se tak dostáváme k rozdávání táborových triček, která jsou modrá s kombinovaným logem Smaragdového osudu a Atlantis. Trička jsou originální, a proto v nich vynikneme. Den jsme zakončili skvělým spánkem.
Elfka, Richie

Den IV – středa 8. 7. 2020
Budíček byl v 7:00. Poté byla příprava na rozcvičku a rozcvička. Po dlouhé a náročné rozcvičce jsme měli hygienu. Následoval úklid stanů a snídaně (rohlík s marmeládou a kakao). Na ranním nástupu nám oznámili, že půjdeme na půldenní výlet, na kterém šlo o další soutěž do celotáborové hry. Na nástupu jsme dostali jednu ze tří lokací, na které jsme museli dojít a poté tam zašifrovat kódy. Když jsme všichni došli na poslední společné stanoviště a zašifrovali společný kód, vydali jsme se všichni opět do tábora. Vyhrál žlutý tým. Když došel i poslední tým, chvíli jsme si odpočinuli a pak jsme si dali oběd (rizoto a kuřecí vývar). Po odpoledním klidu jsme se na nástupu dozvěděli, že nás čeká další hra. Šlo o vypínání autodestrukce pomocí zadávání kódů. Pak nám bohužel nepřálo počasí, a tak vedoucí improvizovali a zahráli jsme si městečko Palermo. Na večeři jsme měli dlouho očekávané buchtičky se šodó. Na večerním nástupu, který byl kvůli nepříznivému počasí v jídelně, jsme dostali oddílové šátky, turbánky a dozvěděli jsme, jak znázornit naše body na mapě. A pak byla hygiena a šlo se spát.
Patrik

Den V – čtvrtek 9. 7. 2020
Dnešek byl zahájen budíčkem v 7:02. Následovala rozcvička (od 7:08 do 7:27). Po energii vybíjející rozcvičce byla vynikající snídaně (rohlík s vajíčkovou pomazánkou a čaj). Měl následovat ranní nástup, ale službě na mytí nádobí to trochu trvalo. Do doby, než to služba umyla, tak čtvrtina tábora usla. Po vydatném spánku jsme hráli hru a při ní sbírali kartičky s názvy jídel. Byl tam ale háček, chytali nás „Wraithové“. Naštěstí po hře byl oběd (byl květák a brambor). Jak jste si pravděpodobně všimli, tak jsme zjistili, že oběd byl velice vydatný a po vydatném jídle je nejlepší jít spát, měli jsme odpolední klid. Hned po spánku jsme dostali špatné zprávy, zjistili jsme totiž, že roboti se kterými jsme se bavili byli proti nám. Hra byla o tom, že si každý zapamatuje obrázek a poté se pobaví s kamarádem, jaké tam jsou rozdíly. Jen tak pro informaci jídlo a pití je pro člověka důležité. Proto jsme měli termix a rohlík s mákem. Vedoucí asi chtěli, ať se poblijeme, šli jsme totiž běhat na pahorek s čísly na hlavě. Na pahorku byli Iwrin a Dali a měli za úkol číst čísla, které jsme měli na hlavě. Než to číslo přečetli, snažili jsme se jich dotknout, aby se na pět sekund vypli. Po hře jsme měli (konečně) osobní volno!!! Trvalo čtvrt hodiny cca. Po osobním volnu a teď se podržte jsme měli večeři. Jelikož se po termixu nikdo nepoblil, tak to vedoucí po večeři zkusili znovu, tentokrát hrou 38 minut. Za těch 38 minut jsme měli z poza stanů běhat k bráně a říkat písmenko a číslo svojí barvy. Jelikož po hře už byla tma, tak jsme měli hygienu a šli jsme spát.
Safari

Den VI – pátek 10. 7. 2020
...
...

Den VII – sobota 11. 7. 2020
Ráno jsme vstávali v 7:00 jako každý jiný den. Akorát jedna věc byla jiná, budíček měl na starosti Iwrin, tudíž byl velmi hlučný. Všichni jsme se převlékli z pyžama a začali jsme rozcvičkou. Rozcvičku měl Dali (hlavní vedoucí). Běželi jsme 3 kolečka kolem stanů a pak jsme se protáhli. Ale nestihli jsme se protáhnout pořádně, protože se rozpršelo. Tak jsme šli každý sám na ranní hygienu. Po ranní hygieně jsme šli do jídelny, kde byl nástup a po nástupu byla snídaně. Na snídani byl chleba s máslem a rajčetem. Po snídani jsme hráli hru Prospektoři, která byla podobná jako lodě. Tuhle hru jsme hráli zhruba tak hodinu. Pak jsme si šli umýt ruce a měli jsme svačinu. Na svačinu byl koblížek. Po svačině jsme si mohli povídat, ale museli jsme být v jídelně, protože pořád pršelo. Pak jsme měli oběd. Na oběd byly špagety. Byly móc dobré. Po obědě následoval odpolední klid. Po skončení odpoledního klidu jsme se koukali na Atlantis. Pak jsme měli odpolední svačinu. Byla přesnídávka a rohlík. Po svačině jsme se dívali na další díl Atlantis až do večeře. Večeře byla velmi dobrá, byly zapečené brambory. Pak jsme měli osobní volno. Mohli jsme si jít vyčistit zuby a spát. Tento den byl mokrý, ale zábavný.
Terka S.

Den VIII – neděle 12. 7. 2020
...
...

Den IX – pondělí 13. 7. 2020
Vstali jsme a měli rozcvičku, po rozcvičce jsme měli hygienu a šli na snídani. K snídani byla veka s nutellou. Po snídani jsme se sbalili a šli na výlet. Na skály. Než jsme šli na skály, posilnili jsme se svačinkou a také jsme se stavili do obchůdku, kde jsme si mohli něco koupit. Když už měli všichni dojezeno, šli jsme na ty skály. Tam jsme se naučili uzel, kterým jsme se vázali. Také jsme si na sebe vzali sedáky, které jsme si utáhli, ale stejně pak ještě prošly kontrolou. Během lezení nás jistili vedoucí. Když jsme si lezení zkusili všichni, šli jsme zpátky do tábora, kde nás čekala skvělá večeře – vepřo, knedlo, zelo. No a po večeři následoval večerní nástup, na kterém jsme rozdali body vedoucím a oni zase nám. Jelikož už bylo pozdě, následovala jen večerní hygiena a potom se šlo spát. Byl to úžasný den.
Naty S. "Ananas"

Den X – úterý 14. 7. 2020
Dne 14. 7. 2020 v úterý jsme měli budíček jako vždycky v 7:00 hodin. Po budíčku jsme měli rozcvičku – běhali jsme, ale já jsem nemohl, protože jsem měl něco s nohou. Tak jsem místo běhání klikoval. Klikoval jsem tak dlouho, než všichni ostatní přiběhli na protahování. Pak jsme se protahovali od hlavy dolů. Po rozcvičce jsme si šli umýt ruce a měli jsme nástup na snídani. K snídani bylo pečivo s něčím. Po snídani byl ranní slavnostní nástup a hlavní vedoucí Dali říkal něco o Atlantidě a o Wraithech. Po ranním nástupu jsme si sundali slavnostní trička a oblékli jsme se do normálního. Pak následovala hra, ale já nevím, protože jsem byl mezi těmi, kteří v jídelně psali trest. Po hře jsme měli svačinu a po ní další hru. Zanedlouho po skončení této hry byl oběd, který vždy trval alespoň hodinu a čtvrt. Po obědě byl odpolední klid, který trval dvě a půl hodiny. Po odpoledním klidu jsme šli do jídelny a rozdělili jsme se na půloddíly. Takže nás celkem bylo 6 týmů. Každý si vzal jednu hrací kartu a soutěžil na osmi stanovištích: střelba ze vzduchovky, lezení po laně, ošetření krvácení, rozdělávání ohně, práce s mapou a buzolou, šifry, plazení v bahně a odnášení ešusu s vodou kolem stanů až za sušák. Pak jsme se sprchovali a byla večeře. Po večeři následoval večerní program, osobní hygiena a spánek.
Marek H. "Krevetka"

Den XI – středa 15. 7. 2020
Ráno po budíčku jsme měli rozcvičku, kterou vedl hlavní vedoucí tábora Dali. Pak jsme měli ranní hygienu a potom jsme měli chvíli čas na úklid stanů a holky na rozčesání vlasů. Potom jsme si vzali ručníky, umyli si ruce a šli na snídani. Měli jsme chleba s máslem a marmeládou a k pití bylo kakao. Potom jsme do svačiny sbírali chrastí (holky a menší kluci) a klády (větší kluci a vedoucí) na táborák. Poté jsme měli svačinu, na kterou byla buchta s ovocem. Po svačině jsme chystali táborák a pak šli na oběd. K obědu byla zelňačka a hovězí na kmíně s rýží a kompotem. Po odpoledním klidu jsme hráli běh se šifrou. Šlo o to, že vedoucí (Dali, Keča a Iwrin) měli na zádech morseovku (šifru) a utíkali před námi. Vždycky někde zastavili a pak tam musel doběhnout celý tým a až potom ten daný tým mohl začít tuto šifru luštit. První byli černí, druzí žlutí a jako třetí skončili modří. Po hře jsme měli svačinku, na kterou byl banán a meloun. Po svačině jsme hráli další hru, ve které šlo o tohle: za stany byli tři vedoucí – od žlutých Lukáš, od černých Keča a od modrých Pajunk, každý chodil za svým vedoucím, který měl před sebou 50 kartiček, z toho dvě byly za 5 bodů, ostatní jen za bod. Cílem bylo jako první vybrat ze všech 50 lístečků ty 2 speciální za 5 bodů. První jsme byli my – žlutí, druzí skončili modří a jako třetí se umístili černí. Po hře jsme si šli umýt ruce a vydesinfikovali je gelem, jako každý den před každým jídlem a šli jsme na večeři, na kterou byly šunkofleky s okurkovým salátem. Po večeři mohli dobrovolníci hrát boj o míč. Ve 21:30 jsme si šli umýt zuby a chystat se na večerku.
Nikol S.

Den XII – čtvrtek 16. 7. 2020
Ve čtvrtek 16. 7. 2020 bylo další ráno, tráva byla ještě částečně mokrá od rosy a vedoucí budili děti na rozcvičku, na které chyběli Patrik a Safari, kteří museli zdravotnici zpívat místo rádia, protože se s ní dohodli, že nám dovolí hrát boj o míč, když jí budou ráno zpívat. Po nedlouhé chvíli zazvonil zvoneček a byl čas na osobní hygienu, po které následovala snídaně. Měli jsme teplý čaj a rohlík s máslem a šunkou. Po snídani jsme měli chvíli osobního volna, ve kterém jsme měli vedoucím přinést mokré boty. Po nějaké době zavolal Iwrin: „Nástup!“ a většina z nás přiběhla, ale našli se i tací, kteří neběželi. Následovala soutěž ve škrábání brambor, kterou vyhráli modří, následovali černí a třetí místo obsadili žlutí. Když jsme si všichni odnesli škrabky, sešli jsme se v jídelně s notýsky a propiskami. Iwrin nám zadal 50x napsat větu: „Na letním dětském táboře Smaragdový osud bývá dobrým zvykem dostavovati se na nástupy včas; pokud se nacházím ve větší vzdálenosti od místa nástupu, je potřeba použít techniku zrychleného přesunu, tak zvaný běh.“ Zatímco jsme opisovali, byla svačinka. Dosali jsme kousek jablka a šáteček. Po dlouhé psací době byl oběd, na jídelníčku napsaný jako „KFC“. Byla to polévka a pečené kuře s brambory. Oběd byl moc dobrý. Následoval náš oblíbený odpolední klid, po kterém následovala dobrá svačinka – pudink a meloun. Po několika minutách nás vedoucí svolali na hru. V lese jsme hledali lístečky, na kterých bylo písmeno a číslo a tímto způsobem jsme skládali zprávu, kterou nám poslali ze Země. Když jsme hru dohráli, následovala večeře, měli jsme chleba se sýrem a šunkou. Po večeři byla hra o dodatečné vlaječky, museli jsme bránit Atlantis. Jeden tým byl uvnitř a druhý venku. Házely se papírové koule. Po této hře starší píchali vlaječky do mapy a mladší, nebo zbytek šli na večerní hygienu, po které již následovala večerka.
Anna K.

Den XIII – pátek 17. 7. 2020
Bylo krásné ráno a měli jsme snídani, na kterou byly koláčky. Po snídani jsme vyšli na celodenní hru. První vycházeli modří, pak černí a nakonec žlutí. Byla to hra o tom, že jsme chodili podle mapy v okolí tábora a hledali skleničky s šiframi. Kdo měl osm šifer, hledal ZPM. Celý pochod měl asi 25 kilometrů. Hru vyhráli modří a druzí byli žlutí. Po příchodu posledního oddílu následovala sprcha a večeře. K večeři jsme měli guláš s houskovým knedlíkem.
Majda

Den XIV – sobota 18. 7. 2020
Poslední den tábora... Den bez dětmi milované rozcvičky, která byla nahrazena balením věcí a následována snídaní. Po snídani se všchny děti dobalily a vyčkavali přijezdu svých rodičů.
Dali